pultuszczak

Facebook


Blisko 20 mandatów

2021-04-28 9:50:17

Działania pod nazwą „Prędkość” mają w szczególności minimalizować na trasach zagrożenia związane z brawurową jazdą kierowców przekraczających dozwolone prędkości

w miniony piątek, funkcjonariusze ruchu drogowego z pułtuskiej jednostki uczestniczyli w prowadzonych działaniach pod nazwą „Prędkość”. Głównym celem wzmożonych kontroli było dyscyplinowanie kierowców przekraczających dozwolone na drogach prędkości, a tym samych minimalizowanie zagrożeń związanych z ich brawurową jazdą. Przedmiotem kontroli było też: stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego.
W trakcie działań policjanci zatrzymali blisko 20 kierujących niestosujących się do przepisów, nakładając mandaty karne za przekroczenie prędkości. W jednym przypadku, konsekwencją najbardziej rażącego wykroczenia, a mianowicie przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h było oprócz wysokiej grzywny i punktów karnych zatrzymanie kierującemu uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy.
W czasie kontroli policjanci uświadamiali kierujących nie tylko w zakresie obowiązujących uregulowań i zaostrzonych kar, ale również podkreślali, że przestrzeganie przepisów i rozsądne oraz odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym jest podstawą bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.
mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *