pultuszczak

Facebook

Blisko 20 mandatów

2021-04-28 9:50:17

Działania pod nazwą „Prędkość” mają w szczególności minimalizować na trasach zagrożenia związane z brawurową jazdą kierowców przekraczających dozwolone prędkości

w miniony piątek, funkcjonariusze ruchu drogowego z pułtuskiej jednostki uczestniczyli w prowadzonych działaniach pod nazwą „Prędkość”. Głównym celem wzmożonych kontroli było dyscyplinowanie kierowców przekraczających dozwolone na drogach prędkości, a tym samych minimalizowanie zagrożeń związanych z ich brawurową jazdą. Przedmiotem kontroli było też: stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego.
W trakcie działań policjanci zatrzymali blisko 20 kierujących niestosujących się do przepisów, nakładając mandaty karne za przekroczenie prędkości. W jednym przypadku, konsekwencją najbardziej rażącego wykroczenia, a mianowicie przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h było oprócz wysokiej grzywny i punktów karnych zatrzymanie kierującemu uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy.
W czasie kontroli policjanci uświadamiali kierujących nie tylko w zakresie obowiązujących uregulowań i zaostrzonych kar, ale również podkreślali, że przestrzeganie przepisów i rozsądne oraz odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym jest podstawą bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.
mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…