pultuszczak

Facebook


Biorą się za drogę na Ciechanów

2017-09-29 10:27:18

Wciąż odkładany, a mocno wyczekiwany nie tylko przez mieszkańców naszego powiatu remont tego co zostało z drogi wojewódzkiej 618, na dziurawym jak ser szwajcarski odcinku od Pułtuska w kierunku Ciechanowa, rusza w październiku tego roku

Jak stwierdził na dzisiejszym spotkaniu w Urzędzie Miejskim przedstawiciel Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Mariusz Kozera (zastępca dyrektora do spraw inwestycji), roboty ruszą prowadzone będą od miejsca gdzie zostały zakończone w poprzednim etapie (okolice Pękowa) aż do pułtuskiego ronda przy Banku Spółdzielczym. Ich finał w naszym mieście planowany jest na koniec września przyszłego roku. Łącznie jest to odcinek prawie 8 km. Dlaczego droga nie będzie remontowana od strony Pułtuska? Powodem jest równoczesna budowa kanalizacji przy al. Wojska Polskiego, na którą gmina pozyskała ok. 2 mln złotych i teraz szuka wykonawcy.
Z satysfakcją dodajemy, że kilkunastomilionowy przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej na opisywanym odcinku wygrała nasza, dobrze znana i sprawdzona firma Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka. Prace będą kompleksowe, a więc obejmą budowę systemu odwadniającego drogę, chodniki, zatoki przystankowe, przejścia dla pieszych, zjazdy itp.
A skoro generalny remont wojewódzkiej w naszym mieście jest zaplanowany na rok przyszły, to trzeba się liczyć z tym, iż jednocześnie będą trwały roboty na rondzie wyszkowskim przy ul. Daszyńskiego (przesunięcie ronda, budowa bajpasów). To bardzo dobrze, że aż tak wiele dobrego ma się dziać, choć trudno sobie wyobrazić organizację ruchu na wypadek tak szeroko zakrojonej drogowej rewolucji… Utrudnienia na trasie do Ciechanowa zaczną się już w październiku tego roku, ruch na odcinku robót będzie wahadłowy.

Zdjęcie: Na krótkiej konferencji prasowej w Ratuszu obecni byli przedstawiciele Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i nasz przedstawiciel w sejmiku województwa Witold Chrzanowski, któremu burmistrz dziękował za pomoc w ruszeniu z miejsca gminnych inwestycji

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *