pultuszczak

Facebook


Bilet kością niezgody

2017-07-19 8:43:59

Mamy wakacje, ale niektórzy uczniowie jeszcze ich nie zaznali, na przykład ci, którzy mają praktyki zawodowe, a te odbywają się i w lipcu, i w sierpniu. I o te praktyki, a właściwie o dojazd do miejsc, w których praktykanci je pełnią, właśnie nam chodzi, a co za tym idzie, o bilety miesięczne

Mówi zbulwersowany ojciec praktykującego ucznia i zastrzega, że nie chodzi mu o kwotę za bilet, lecz o zasadę. – Mój syn chodzi do trzyletniej szkoły przyzakładowej. Żeby dojechać na praktyki za miasto, kupił bilet miesięczny za 30 zł , a nie jak w czasie roku szkolnego za 15 złotych. SANIMAX twierdzi, że nauka się skończyła w czerwcu i ulga uczniom NIE PRZYSŁUGUJE. Na naszą interwencję w SANIMAX-ie usłyszeliśmy, że sprawę wyjaśnią. I „wyjaśnili”, że ulga się nie należy. Zadzwoniłem więc do UM, burmistrz był nieuchwytny, więc poprosiłem o rozmowę z osobą odpowiedzialną za transport ludzi w mieście. Usłyszałem, że uczeń w wakacje NIE MA ulgi na przejazd. Potem zadzwoniłem do PKS-ów, gdzie usłyszałem, że synowi NALEŻY SIĘ ulga z tym, że musi dostarczyć zaświadczenie ze szkoły, że przez miesiąc – w naszym wypadku to lipiec – ma te praktyki. I jeszcze co. Według mojej chłopskiej głowy, to przepisy na komunikację miejską ustala nie żaden minister, lecz burmistrz i pracownicy ratusza powinni znać sprawę. Dodam, że nie chodzi mi o pieniądze, chodzi o FAKT i o to, żeby ludzi nie wpuszczali w maliny.
Tekst dedykujemy ZS im. Bolesława Prusa, Urzędowi Miasta oraz Cechowi Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku. Pytamy: kto zawinił w tej niejasnej i nieuregulowanej sprawie i czy rolą rodziców jest dochodzenie tego, czy ulgowy bilet przysługuje uczniowi w wakacje, czy nie. Czekamy na wyjaśnienie tej biletowej kołomyi, a już dziś informujemy, że rok szkolny trwa od 1 września do ostatniego dnia sierpnia.

Komentarze

3 komentarze

 1. Ciekawa odpowiedz

  Zgłosić wyżej . Nie burmistrz definiuje co oznacza ” uczeń”.

  Obecnie w Polsce uczeń to osoba uczęszczająca do szkoły podstawowej lub gimnazjum i realizująca obowiązek szkolny (dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat[1]) oraz uczęszczająca do jednej ze szkół ponadgimnazjalnych i realizująca obowiązek nauki.

  1 Art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2018 r. poz. 996), zobacz też art. 70 ust. 1 zd. 2 Konstytucji RP.

  Nic tu nie ma że z wyjątkiem wakacji. Więc jest uczniem.

 2. kw odpowiedz

  Gdyby rok szkolny trwał do ostatniego dnia sierpnia to by kursowało więcej autobusów czyli w dni nauki szkolnej.

 3. Ona odpowiedz

  A co jest złego w dostarczeniu zaswiadczenia ze szkoły? Skąd przewoźnik ma wiedzieć, że dane dziecko ma teraz praktyki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *