pultuszczak

Facebook


Bezpieczny Weekend – ZNICZ 2015

2015-10-28 5:14:36

Do 1 listopada pozostało jeszcze kilka dni, ale najprawdopodobniej już od jutra wiele osób wyruszy w podróż, aby odwiedzić i porządkować groby bliskich. W tym okresie w sposób szczególny należy zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także innych podróżujących

Od piątku, 30 października 2015 roku (od godziny 14.00) trwać będzie ogólnopolska akcja Znicz 2015, która zakończy się w późnych godzinach wieczornych 2 listopada. Jak co roku, pułtuscy policjanci aktywnie włączają się w działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w okresie obchodów Święta Zmarłych.
Święto Zmarłych to czas, gdy wiele osób przemieszcza się na duże odległości samochodami. Pamiętajmy, że jest to już okres wcześnie zapadającego zmroku i niekorzystnych warunków atmosferycznych. By bezpiecznie podróżować, warto pomyśleć o zapewnieniu sobie, swoim najbliższym i wszystkim innym maksimum bezpieczeństwa.
Pamiętajmy także, że w tym czasie groby swoich bliskich odwiedza mnóstwo osób, które nierzadko jadą z bardzo daleka. Na drogach prowadzących do nekropolii powstają gigantyczne korki, w których trzeba stać nawet kilka godzin. APELUJEMY do mieszkańców Pułtuska i najbliższych okolic o pozostawienie pojazdów w miejscu zamieszkania i skorzystanie w miarę możliwości z komunikacji miejskiej. Jadąc na cmentarz, zapoznajmy się z obowiązującymi objazdami i stosujmy się ściśle do zaleceń policji, która będzie obecna w okolicach nekropolii. Parkujmy samochód w miejscach wyznaczonych pamiętając, aby nie zastawiać drogi innym. Udając się na cmentarz zabierzmy z pojazdu atrakcyjne przedmioty i dokumenty, samochód zamknijmy uruchamiając urządzenia alarmowe. W tym szczególnym dniu na drogi wyjedzie mnóstwo tzw. „niedzielnych kierowców” – zachowajmy zatem szczególną ostrożność. Zwróćmy również szczególną uwagę na pieszych, którzy nie zawsze są widoczni bądź mało widoczni.

Będąc pieszym użytkownikiem drogi pamiętajmy o założeniu odblasku.
Anna Balcerzak, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *