pultuszczak

Facebook

Bezpieczny świąteczno – noworoczny czas

2015-12-23 11:30:38

Pułtuska Policja przez cały okres świąteczno – noworoczny będzie prowadziła wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. Funkcjonariusze przestrzegają przed wzmożonym ruchem oraz złodziejami i kieszonkowcami

Zbliżający się okres Świąteczno – Noworoczny może wiązać się ze wzrostem liczby zdarzeń godzących w bezpieczeństwo obywateli. Dlatego też policja w tym czasie przeprowadzi wzmożone działania mające na celu zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń.
Funkcjonariusze sprawdzać będą stan trzeźwości kierujących. Przedmiotem ich szczególnego nadzoru będzie także korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów. Szczególnym nadzorem obejmą również pieszych i rowerzystów. Będą sprawdzać czy poruszają się prawidłową stroną drogi, używają elementów odblaskowych lub posiadają oświetlenie przy rowerze.
Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku apeluje również o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas przedświątecznych zakupów. Należy zachować czujność, nie trzymać większej ilości pieniędzy w jednym miejscu, na zakupy zabierać tylko tyle pieniędzy ile rzeczywiście na nie potrzeba, nie trzymać w kieszeniach ważnych dokumentów, cennych przedmiotów.
Ponadto w okresie świątecznym występują często warunki sprzyjające włamaniom do mieszkań. Dlatego też przypominamy o właściwym zabezpieczaniu swojego dobytku, po to by nie stał się on łatwym łupem złodziei.

Sierż.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…