pultuszczak

Facebook


Bezpieczny świąteczno – noworoczny czas

2015-12-23 11:30:38

Pułtuska Policja przez cały okres świąteczno – noworoczny będzie prowadziła wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. Funkcjonariusze przestrzegają przed wzmożonym ruchem oraz złodziejami i kieszonkowcami

Zbliżający się okres Świąteczno – Noworoczny może wiązać się ze wzrostem liczby zdarzeń godzących w bezpieczeństwo obywateli. Dlatego też policja w tym czasie przeprowadzi wzmożone działania mające na celu zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń.
Funkcjonariusze sprawdzać będą stan trzeźwości kierujących. Przedmiotem ich szczególnego nadzoru będzie także korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów. Szczególnym nadzorem obejmą również pieszych i rowerzystów. Będą sprawdzać czy poruszają się prawidłową stroną drogi, używają elementów odblaskowych lub posiadają oświetlenie przy rowerze.
Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku apeluje również o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas przedświątecznych zakupów. Należy zachować czujność, nie trzymać większej ilości pieniędzy w jednym miejscu, na zakupy zabierać tylko tyle pieniędzy ile rzeczywiście na nie potrzeba, nie trzymać w kieszeniach ważnych dokumentów, cennych przedmiotów.
Ponadto w okresie świątecznym występują często warunki sprzyjające włamaniom do mieszkań. Dlatego też przypominamy o właściwym zabezpieczaniu swojego dobytku, po to by nie stał się on łatwym łupem złodziei.

Sierż.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *