pultuszczak

Facebook


Bezpieczny powrót do szkoły, Pułtusk

2015-09-01 10:19:32

Policjanci w najbliższych tygodniach września obejmą szczególnym nadzorem rojony szkół. W tym czasie obserwowany jest wzmożony ruch pieszych oraz pojazdów. Funkcjonariusze wspólnie ze Strażą Miejską będą dbać o bezpieczeństwo na drogach, szczególnie najmłodszych uczestników ruchu drogowego

Rozpoczęcie roku szkolnego to czas szczególny dla uczniów, którzy po okresie wypoczynku zasiadają w ławkach szkolnych. To też czas wzmożonego ruchu pieszych i pojazdów zwłaszcza w okolicach szkół.
Dlatego też w pierwszych tygodniach września policja przeprowadzi wzmożone działania prewencyjne, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Funkcjonariusze będą kontrolować rejon placówek oświatowych, zwłaszcza dbać o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu, którzy dopiero adaptują się do nowej sytuacji jaką jest poruszanie się po drogach w charakterze pieszych. Wspólnie ze Strażą Miejską policjanci będą kierować ruchem drogowym w miejscach niebezpiecznych i o dużym natężeniu ruchu, np. ułatwiając dzieciom przejście na drugą stronę ulicy. Wobec osób łamiących prawo będą wyciągane surowe konsekwencje zwłaszcza wobec tych nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego i stwarzających zagrożenie w okolicach szkół.
Działania pułtuskich policjantów zostały poprzedzone lustracją oznakowania dróg przy szkołach. Podczas kontroli ujawniono 3 nieprawidłowości,o których poinformowano zarządców dróg.

Sierż szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *