pultuszczak

Facebook

Bezpieczny po zmroku – noś odblaski

2015-09-29 8:21:58

Pułtuska policja, w okresie jesienno – zimowym, szczególną uwagę będzie zwracała na pieszych i rowerzystów poruszających się po zmroku. Stanowczo będzie reagować na wykroczenia przez nich popełniane

Od początku roku na terenie powiatu pułtuskiego odnotowano 3 wypadki i 8 kolizji z udziałem pieszych. Na szczęście w tych wypadkach nikt nie zginął. Najczystszą przyczyną tych zdarzeń było chodzenie nieprawidłową stroną drogi, nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd oraz poruszanie się po zmierzchu bez widocznych elementów odblaskowych.
Zbliża się jesień, a zmrok będzie zapadał coraz wcześniej. Mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, pułtuska policja będzie prowadzić działania „Bezpieczny po zmroku”. Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na rowerzystów oraz pieszych poruszających w godzinach wieczorowo-nocnych. W sposób stanowczy będą egzekwować obowiązek używania odblasków i oświetlenia rowerów.
Policja przypomina, że pieszy poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym po drodze nie posiadającej chodnika powinien mieć umieszczone w widocznym miejscu elementy odblaskowe, natomiast rower winien wyposażony być w odblaski oraz z przodu światło koloru białego a z tyłu czerwonego.

sierż.szt. Alicja Bobińska
KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…