pultuszczak

Facebook


BEZPIECZNIE NAD WODĄ

2019-04-24 11:13:42

18 kwietnia, na rzece Narew w Pułtusku odbyło się wodowanie policyjnej łodzi patrolowej. Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku otrzymała w ubiegłym roku nową i bardzo dobrze wyposażoną łódź. Policjanci patrolując rzekę, bardzo szybko i sprawnie mogą interweniować, gdy zagrożone jest życie i zdrowie ludzi

Coraz wyższa temperatura powietrza oraz dłuższy dzień pozwalają na aktywne spędzanie czasu. Jedną z możliwości aktywnego wypoczynku na terenie powiatu pułtuskiego jest korzystanie z uroków rzeki Narew.

Pułtuscy policjanci mają różne możliwości pełnienia służby, zaczynając od patroli pieszych, rowerowych, z wykorzystaniem quada, a kończąc na patolu z wykorzystaniem nowoczesnej łodzi. Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku dysponuje łodziami, które służą do pełnienia służb na zbiornikach wodnych. Każdego roku przed rozpoczęciem sezonu letniego policyjne łodzie są wodowane i jednocześnie testowane. Szybkość, zwrotność i nowoczesne rozwiązanie technologiczne to atuty łodzi policyjnej o nazwie ,,R.I.B. SPORTIS”.

Policjanci pełniący służbę na wodzie to świetnie przeszkoleni funkcjonariusze. Wspólnie z Państwową Strażą Rybacką oraz Pułtuskim WOPR będą dbać o bezpieczeństwo osób przebywających na wodach i w ich obszarze, walczyć z kłusownictwem rybnym, sprawdzać stan trzeźwości kierujących łodziami, kontrolować jednostki żeglugi śródlądowej i wędkarzy oraz zapobiegać skażeniom zbiorników wodnych.

sierż. Daniel Podlasin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *