pultuszczak

Facebook


„Bezpieczna woda” tematem spotkań w szkołach.

2016-06-23 10:30:06

Wakacje, wypoczynek bardzo często kojarzone są z pobytem nad rzeką, jeziorem, morzem. Jednak ta przynosząca ukojenie w gorące dni woda, nie zawsze jest bezpieczna – trzeba zachować zdrowy rozsądek. Dlatego też policjanci z Pułtuska przypominają o tym dzieciom i młodzieży podczas spotkań profilaktycznych

Woda, z pozoru spokojna, może okazać się bardzo niebezpieczna. Każdego roku wielu młodych ludzi ginie właśnie z powodu utonięcia.
Dlatego też terenie powiatu pułtuskiego odbywały się spotkania policjantów z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Mają one na celu uświadomienie młodym ludziom, co może się stać jeśli nie będą rozsądni podczas wakacji. Policjanci omawiają, w jaki sposób zachowywać się na plaży, w wodzie, jak oznaczone są plaże, gdzie jest ratownik i co mówią umieszczane przez niego znaki. Funkcjonariusze przypominają o konieczności korzystania z kamizelek ratunkowych podczas pływania sprzętem wodnym oraz udzielają wielu bardzo ważnych rad, jak być bezpiecznym nad wodą.

sierż.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk
DSC04377
DSC04357

Komentarze

1 komentarz

  1. majkel odpowiedz

    Ciekawe czy po tej prelekcji wszyscy poszli wspólnie na piwko na Miami Beach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *