pultuszczak

Facebook


Bezpieczna droga do szkoły

2016-08-31 10:37:13

Pod tym hasłem od wielu lat Policja przeprowadza kampanię profilaktyczną skierowaną głównie do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Już od początku września funkcjonariusze będą odwiedzać dzieci i młodzież w szkołach i rozmawiać na temat bezpieczeństwa .

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego pułtuscy policjanci rozpoczynają akcję „Bezpieczna droga do szkoły”, której głównym celem jest uczenie najmłodszych uczestników ruchu drogowego, właściwych i bezpiecznych zachowań na drodze. Funkcjonariusze między innymi przypominają jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachowywać się podczas podróż samochodem.
Od września rusza również kampania profilaktyczna „Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH!”. Jest ona skierowana do kierujących pojazdami mechanicznymi, a jej głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w rejonach przejść dla pieszych. Symbolem kampanii jest ZEBRA, która w języku potocznym jest synonimem przejścia dla pieszych.
W ramach rozpoczęcia akcji„ Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”, w dniu 5 września, w godzinach 9:30-10:00, na terenie Pułtuska zostanie zorganizowany happening. W ramach akcji dzieci i młodzież będą prezentować plakaty, demonstrując w ten sposób, że tylko kierowca który zachowuje szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest kulturalnym partnerem na drodze.

sierż.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *