pultuszczak

Facebook

Bezmyślnie demolują poczekalnię

2021-03-02 7:54:04

W jednym z ostatnich numerów Tygodnika pisaliśmy o prośbach pułtuszczan, by poczekalnię autobusową otwierać wcześniej, a dojeżdżąjacy wczesnym rankiem do pracy mogli się skryć przed zimnem, deszczem czy śniegiem. Przy okazji rozmowy ze starostą Janem Zalewskim dowiedzieliśmy się, ze niedawno oddany do użytku obiekt jest niestety demolowany, mimo zamontowanego monitoringu

Potwierdza to dzisiejszy apel Zarządu Powiatu:

Nie tak dawno, bo zaledwie w czerwcu 2019r. odbyło się uroczyste otwarcie poczekalni autobusowej przy ul. Nowy Rynek 5 A. Miała ona służyć wszystkim mieszkańcom powiatu pułtuskiego, podróżującym oraz zwiększać bezpieczeństwo i komfort młodzieży dojeżdżających do szkół. Wartość całej inwestycji wyniosła ponad 1 mln zł z budżetu powiatu. Niestety, nie wszyscy docenili i zrozumieli przeznaczenie nowo wybudowanego obiektu. Już kilkakrotnie na terenie poczekalni dochodziło do dewastacji. W ostatni weekend szkód było tak wiele, że postanowiliśmy się zwrócić do Państwa z apelem.
Szanowni Państwo,

Dewastacji dokonuje głównie młodzież, która w chłodne dni urządziła sobie na poczekalni miejsce spotkań. Chcielibyśmy prosić przede wszystkim rodziców i opiekunów o właściwe sprawowanie opieki nad swoimi dziećmi oraz o przeprowadzenie rozmów i wyjaśnienie, czemu i komu ten budynek ma służyć.
Przypominamy, że obiekt jest monitorowany a obraz jest utrwalany za pośrednictwem kamer. Chcielibyśmy uniknąć zgłaszania przypadków chuligaństwa do organów ścigania. Aczkolwiek jeżeli będą się one powtarzały – trzeba będzie w ten sposób rozwiązywać tym podobne problemy.
Patrząc na załączone do apelu zdjęcia, nie mamy wątpliwości, że należy podjąć zdecydowane działania, bo takie zniszczenia pociągają za sobą bardzo kosztowne szkody. Trudno zrozumieć motywy działania tych, którzy zadają sobie spory trud,  by tylko coś zepsuć, połamać, zniszczyć. Jedno jest pewne, poczekalnia nie jest miejscem towarzyskich spotkań. Może imprezowiczów zniechęcą częstsze patrole policji w tym miejscu?

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…