pultuszczak

Facebook
Bez prawka i z mandatem

2023-02-09 9:03:50

Pułtuscy policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

7 lutego, na jednej z pułtuskich ulic, drogówka przerwała szybką i niebezpieczną jazdę kierowcy mercedesa, który przekroczył dozwoloną prędkość. Na ograniczeniu do 50, mercedes poruszał się z prędkością 104 km/h. Nieodpowiedzialny 27-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem został także ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a do jego konta kierowcy dopisanych zostało 13 punktów karnych.

Pamiętajmy, że teren zabudowany to szczególny obszar. Charakteryzuje go większy ruch pieszych i rowerzystów. Dlatego ograniczenia prędkości powinny być tam szczególnie respektowane przez kierowców. W zderzeniu z pojazdem przy prędkości ponad 100 km/h niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie ma szans na przeżycie. Dlatego też w sytuacji ujawnienia takiego wykroczenia policjanci zawsze zastosują zatrzymanie prawa jazdy, karę grzywny i punktów karnych.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *