pultuszczak

Facebook


Będzie zmiana trenera?

2015-11-03 10:45:13

Nadnarwianka nieznacznie poprawiła swoją sytuację w tabeli. Po wyjazdowym zwycięstwie z Żakiem Szreńsk (2:0 po bramkach Piotra Cywińskiego i Gracjana Sokołowskiego) oraz bezbramkowym remisie ze Żbikiem Nasielsk, zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli

Tracimy tylko dwa punkty do siódmej w tabeli Wieczfnianki Wieczfnia Kościelna, ale pierwsza szóstka wydaje się poza zasięgiem. Bardziej trzeba oglądać się za plecy, gdzie trzynasty w tabeli Szreńsk traci do nas tylko jeden punkt.
Podczas spotkania ze Żbikiem, na stadionie przeprowadzono zbiórkę na leczenie Pawła Matłacza, bramkarza Mazovii Mińsk Mazowiecki, czyli niedawnego rywala Nadnarwianki w IV lidze. 8 sierpnia, podczas meczu ligowego z Bzurą Chodaków, Paweł uległ nieszczęśliwemu wypadkowi w wyniku którego odniósł bardzo poważny uraz kręgosłupa. Bramkarz Mazovii wymaga intensywnej rehabilitacji, w celu przywrócenia sprawności kończyn górnych i dolnych, jednakże jej koszty znacznie przewyższają refundację z NFZ. Osoby, które nie mogły dołączyć się w sobotę do zbiórki, a chciałyby to uczynić, bez problemu mogą znaleźć informacje na temat akcji w internecie. W trakcie meczu zebrano 350 zł wśród kibiców, natomiast klub postanowił dołożyć tyle, aby przekazać łącznie 1000 złotych. Brawo!
Możemy zastosować bardzo ciekawe porównanie dziesięciu spotkań w Lidze Okręgowej z tymi samymi rywalami w meczach rozgrywanych przez Cezarego Moledę w tym sezonie i Pawła Brodzkiego w sezonie 2013/2014. Otóż w żadnym z dziesięciu spotkań, Moleda nie osiągnął lepszego wyniku! Podobne rezultaty obaj trenerzy osiągnęli jedynie w meczach z Tęczą Ojrzeń (Brodzki 5:1, Moleda 4:0) oraz z Tęczą Łyse (porażki – obaj po 2:4). W pozostałych Moleda notował mniej lub bardziej zły wynik. Wiadomo, że trzeba wziąć pod uwagę, że skład się nieco zmienił (chociaż wielu twierdzi, że Moleda dysponuje takim samym potencjałem), a także rywale teoretycznie mogli się wzmocnić, jednak to zestawienie pokazuje dobitnie, że Moleda nie zdaje egzaminu. Kibice zarzucają mu też, że w trakcie spotkań nie reaguje praktycznie na boiskowe wydarzenia i nie podpowiada podopiecznym.
7-8 listopada Nadnarwianka zagra w Krasnem z szóstą w tabeli Iskrą, natomiast tydzień później, na zakończenie rundy jesiennej, podejmie na własnym boisku piątą Koronę Ostrołęka. Jeśli trener Moleda ma jeszcze szanse na uratowanie swojej posady, to Nadnarwianka musi w tych spotkaniach ugrać kilka punktów, a nie wydaje się to łatwym zadaniem. W ostatnich dwóch ugrała co prawda cztery, jednak mierzyła się z drużynami notowanymi jeszcze niżej. Na pewno na plus można odnotować brak straconej bramki.
Teraz należy czekać więc na zakończenie rundy. Dwóch ważnych członków zarządu opuściło klub. Kto ich zastąpi, czy może podobnie postąpią kolejni? Jakie zmiany zajdą jeszcze na stanowiskach władz klubu, a także czy zmieni się trener? Odpowiedzi na te pytania powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach.

Nadnarwianka – Żbik Nasielsk 0:0

Skład Nadnarwianki: Dobrosielski – Wiśniewski (46 Bartczak), Jagielski II, Sokar, Bobowski – Ł.Zalewski, Wanielista, Gołębiowski, Sokołowski, Cywiński (87 Kruk) – J.Zalewski.

Żak Szreńsk – Nadnarwianka 0:2

Bramki: Cywiński 23, Sokołowski 26

Skład Nadnarwianki: Dobrosielski – Wiśniewski, Sokar, Jagielski II, Bobowski – Ł.Zalewski, Cywiński, Gołębiowski (88 Rurant), Sokołowski, Bartczak (65 Kruk, 80 Poraziński) – J.Zalewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *