pultuszczak

Facebook


Będzie blok na Jana Pawła

2016-01-05 9:24:55

Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło nabór wniosków od osób chcących zamieszkać w bloku, który ma powstać przy ul. Jana Pawła 19A

W budżecie gminy na rok 2016 zaplanowano 450 tys. na podwyższenie kapitału TBS-u, by polepszyć kondycję naszej spółki i ułatwić start po pieniądze zewnętrzne na budowę bloku, gdyż jak stwierdził burmistrz, w 2016 roku takie możliwości pozyskania środków się pojawią.
O mieszkanie w tym bloku mogą się starać osoby nie posiadające tytułu prawnego do innego lokalu lub domu w mieście Pułtusk. Warunek ten obowiązuje również osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkania. Ci, którzy posiadają tytuł prawny do innego lokalu poza Pułtuskiem, mogą się ubiegać o mieszkanie w nowym bloku, jeśli zmiana miejsca zamieszkania była związana z koniecznością podjęcia pracy.
Jeśli natomiast chodzi o kryterium dochodowe, to prawo do wynajmu lokalu komunalnego mają osoby, których dochody brutto są na poziomie:
– w przypadku gospodarstwa jednoosobowego od 1 321 do 4 470 zł
– w przypadku gospodarstwa dwuosobowego od 2 113 zł do 6 705 zł
– w przypadku gospodarstwa trzyosobowego od 3 170 zł do 9 220 zł
– w przypadku gospodarstwa czteroosobowego od 4 226 zł do 11 176 zł
– w przypadku gospodarstwa pięcioosobowego od 5 283 zł do 13 411 zł.
W pierwszej kolejności do umowy najmu kwalifikowane są osoby posiadające na wychowaniu dzieci oraz te, które zwalniają lokale komunalne. Przewidywana stawka czynszu to 10- 12 zł za metr kwadratowy, a kwota kaucji to równowartość od ośmiokrotności do dwunastokrotności miesięcznego czynszu.
W bloku przy Jana Pawła 19A będą mieszkania od jednopokojowych do trzypokojowych. Formularz wniosku można otrzymać w siedzibie Towarzystwa Budownictwa Społecznego lub pobrać ze strony Urzędu Miejskiego. Wnioski należy składać jak najszybciej, ze względu na ograniczoną liczbę lokali.

Komentarze

2 komentarze

  1. Iza odpowiedz

    A kiedy ruszy budowla tego bloku?

  2. Alicja odpowiedz

    Hej, a w którym miejscu powstanie ten blok TBS? Czy budować go będzie ISBUD?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *