pultuszczak

Facebook

BĘDĘ TĘSKNIĆ

2022-07-28 5:40:00

To było ciekawe wydarzenie artystyczne, które miało miejsce w pułtuskim MCKiS. A chodzi o koncert finałowy – rozśpiewany i dynamiczny, w którym wystąpili młodzi uczestnicy warsztatów wokalno-muzycznych
Dziewczęta i chłopców oklaskiwali prowadzący warsztaty – Karolina Ambroziak i Maciej Komorowski, dyrektor Izabela Sosnowicz-Ptak, Paulina Ostrowska – menedżer kultury, rodzice, znajomi. A ci młodzi artyści to: Zofia Kaźmierczak, Bartłomiej Nalewajk, Zofia Ostrowska, Anna Jaworska, Maja Banaszuk, Helena Bądkowska, Ola Karpińska, Dominika Jaskulska, Gabriela Łysik, Jan Łojek.
Karolina Ambroziak do widowni: – Przez pięć dni prowadziliśmy warsztaty wraz z perkusistą Piotrkiem Wierzgałą, warsztaty w MCKiS, warsztaty, które miały nie tylko nauczyć różnych nowych dróg wokalnych czy instrumentalnych, ale też ogólnej muzykalności, stąd dzisiaj mamy taki koncert, na którym przedstawią się dzieci, które brały udział w naszych warsztatach. Chcieliśmy też, by miały okazję zagrania z prawdziwymi muzykami, okazję do obcowania z muzyką na żywo, a nie podkładami, jak to się zazwyczaj ma na warsztatach wokalnych. Zapraszamy więc na nasz koncert i przyjemnego słuchania.
Na początek usłyszeliśmy piosenkę Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”, a na koniec tego ciekawego spotkania piosenkę finałową, rytmiczną, wspólnie podaną.
Dyr. I. Sosnowicz-Ptak: – Przede wszystkim dziękuję instruktorom, Karolinie i Maćkowi za przeprowadzenie tak fajnych warsztatów, uczestnikom za wspaniały koncert. Tak potwierdza się nasze hasło, że zajęcia w MCKiS to czas owocnie i przyjemnie spędzony.
POWIEDZIELI TYGODNIKOWI
Zosia Kaźmierczak:
– Mama, zobaczywszy informację o warsztatach wokalno muzycznych w MCKiS, zapisała mnie na nie. Ja gram na gitarze, tak intensywnie to od kwietnia, miałam lekcje z nauczycielem. Grałam też w domu, z przyjemnością. A tu fajnie było, tremę przed dzisiejszym występem mam, dużo będę grała. Czy łączę swoją przyszłość z graniem na gitarze? Nie.

Zosia

Ania Jaworska:
– Śpiewam, ale zaczęłam się uczyć gry na gitarze. Dziś zaśpiewam „Tyle słońca w całym mieście” i piosenkę ABBY. Śpiewałam od dawna, od trzeciego roku życia. W szkole się udzielałam… A na warsztatach było bardzo fajnie, dużo pracowaliśmy, nudy nie było. Dużo śpiewaliśmy – podszkoliłam swój głos. I nareszcie mogłam zaistnieć na scenie, dobrze się poczuć, wszyscy mi grali, wszyscy byli jakby dla mnie…

Ania

Dominika Jaskulska:
– Gram na gitarze, dzisiaj będę wykonywała „Tyle słońca w całym mieście”, „O mnie się nie martw”, inne. Ja byłam pod opieką pana Macieja, jestem jego uczennicą od jakiegoś czasu, z początku szło mi to trochę opornie, teraz, sądzę, idzie mi bardzo dobrze. W domu gram przynajmniej godzinę i jest to przyjemność. To moje hobby, coś co lubię. Chciałabym się uczyć dalej…

Dominika

Bartek Nalewajk:
– Gram na perkusji od niedawna, od czerwca. Na razie nie mam swojej perkusji, tu chodzę na zajęcia do pana Adama Witolda Bochenka. Dziś zagram do piosenki Anny Jantar. Mama jeszcze nie wie, co zagram, ale jest zadowolona. Jestem uczniem JEDYNKI, tak, mamy muzykę, ale się nią nie interesuję.

Bartek

Ola Karpińska:
– Koncert? Będę śpiewała TEN STAN Sanah i SZAMPAN, słuchać będzie mnie mama. Czy jestem z muzyka na ty? Tak, od ponad pięciu lat, najpierw chodziłam do YAMAHY, obecnie do SM pierwszego stopnia pana Ambroziaka – już od 4 lat. Na warsztatach fajnie było, będę za tym tęskniła

Olga

Grażyna Maria Dzierżanowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…