pultuszczak

Facebook


Będę służyć ludziom

2019-04-17 10:28:07

Wiesława Gołębiewska nowym sołtysem wsi Piskornia

Panią Wiesławą Gołębiewską, mieszkankę wsi Piskornia w gminie Pokrzywnica, Tygodnik zna od kilku lat. Zna i podziwia, za upór, odwagę i determinację w walce o to, by skończyć ze zwożeniem do gminy, na okoliczne pola również w jej wsi, toksycznych odpadów.

Jest twardą kobietą, więc nie dała się zastraszyć i uciszyć, mimo że prób było kilka. Mówiono, że ona i jej bliscy sami zatruwają wodę w swojej studni poprzez nielegalne opróżnianie lub nieszczelność szamba. Na jednej z sesji wójt wyraźnie to sugerował. Zarówno kontrola z Urzędu Gminy, jak i ta przeprowadzona przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, nieprawidłowości nie stwierdziły. Gdy potem pani Wiesława poszła na zebranie wiejskie, by zapytać obecnego tam wójta, dlaczego na kontrolę nie przybył i zaczęła cytować pisma dotyczące odpadów przywożonych do gminy, jeden z mieszkańców, w obecności wójta i sołtysa, którzy nie zareagowali, szarpał ją, obrzucił wyzwiskami i wytrącił z ręki telefon. Sprawca odpowiedział za to przed sądem.

Pani Wiesława łatwo się nie poddaje. By coś zmienić w swojej gminie i walczyć o dobro mieszkańców, startowała w ostatnich wyborach do Rady Gminy. Zaskoczyło ją ogromne poparcie, którego się nie spodziewała, bo jak mówi,  zabrakło jej zaledwie dwóch głosów, by zostać radną. Przed wyborami chodziła po domach, rozmawiała z ludźmi i dostrzegła, że większość z nich cieszy się z takiego zainteresowania, chce mówić o swoich bolączkach. Tych, którzy pomocy i wsparcia ze strony władz potrzebują nie brakuje. Chodzi o rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi, ludzi starszych, schorowanych, ale i mieszkańców, którym na przykład woda zalewa posesje.

Teraz, na ostatnim zebraniu wiejskim, zgłoszono jej kandydaturę na sołtysa wsi Piskornia, którą poparła znaczna większość obecnych (tylko dwa głosy przeciw). Dziękuje wszystkim mieszkańcom za zaufanie i zapewnia, że zamierza sumiennie pracować dla ich dobra. Lubi pomagać, ma duszę społecznika. Będzie uczestniczyć w sesjach Rady Gminy Pokrzywnica, by na bieżąco śledzić poczynania władz i zgłaszać potrzeby mieszkańców, a także ustalać najpilniejsze wiejskie inwestycje, jeśli pieniądze się pojawią. Niektóre prace można zrobić wspólnymi siłami, potrzeba tylko dobrej woli i porozumienia, na co nowa pani sołtys bardzo liczy.  Ma tez nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni z jej pracy i nie pożałują swojego wyboru.

ED

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *