pultuszczak

Facebook

Będą utrudnienia

2020-03-19 8:03:26

Trwa remont mostu Świętojańskiego i ulic na Wyspie, a jak zapowiadano, będzie się to również wiązało z pracami przy przyłączach wodnych i kanalizacyjnych. Jak informuje Urząd Miejski, od wtorku 24 marca planowane są prace związane z wymianą i remontem przyłączy wodociągowych na ulicy Świętojańskiej

W związku z tym, mogą nastąpić kilkugodzinne przerwy w dostawie wody. Utrudnienia potrwają około tygodnia. W komunikacie czytamy:

Prosimy o wcześniejsze zgromadzenie potrzebnej ilości wody pitnej, na czas przerwy technologicznej.

Dołożymy starań, aby ograniczyć czas przerwy w dostawie wody.

Pragniemy zwrócić uwagę, że wymiana przyłączy związana jest z trawiącymi pracami drogowymi. To jedyny moment pozwalający na wykonanie tychże prac bez konieczności ingerencji w nawierzchnię.

Za utrudnienia przepraszamy.

Mieszkańcy od razu zareagowali na tę informację dużym niezadowoleniem. W obecnej sytuacji, woda jest szczególnie potrzebna, nie tylko ze względu na konieczność częstego mycia rąk, ale też na inne cele bytowe, gdyż całe rodziny siedzą w domach, dzieci nie chodzą do szkoły, a w wielu przypadkach również rodzice pracują w domu.
W uzupełnieniu do informacji z 17 marca, Urząd dopowiada, że trwają uzgodnienia pomiędzy Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji oraz Urzędem Miejskim w Pułtusku, dotyczące zasadności i sposobu realizacji planowanych prac, aby w jak najmniejszym stopniu spowodowały uciążliwości dla mieszkańców.
Trzeba więc czekać na kolejne informacje.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…