pultuszczak

Facebook


Będą mieli nowy dom!

2015-10-22 5:49:21

Dziś przed południem, w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa poświęcona pomocy dla rodziny państwa Kuczyńskich z Płocochowa oraz bieżącym sprawom gminy

O tragedii tej rodziny i wsparciu, jakie już uzyskała, piszemy w aktualnym wydaniu Tygodnika. Dziś już wiemy, że ojciec wraz z ośmiorgiem osieroconych przez matkę dzieci niedługo, maksymalnie w ciągu sześciu miesięcy, przeprowadzi się do nowego domu. Gmina przeznacza działkę pod budowę, która ruszy dzięki pomocy posła Bartłomieja Bodio. To on zorganizował wsparcie Regionalnego Klastra Drzewnego – Lubelskie Drewno, Wrocławskiej Izby Rzemieślniczej, Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinom i Osobom Zagrożonym Wykluczeniem Społecznym ANKRA. Na działce gminnej powstanie dom o powierzchni 113 metrów, którego wizualizację prezentujemy niżej. Obecny na spotkaniu pan Rafał Kuczyński podziękował za okazane jemu i jego dzieciom serce, za hojność i bezinteresowność wielu ludzi.
Więcej na ten temat, jak również o innych sprawach poruszanych na konferencji prasowej, już we wtorkowym wydaniu Tygodnika. My wspomnieliśmy o bolesnym dla oczu problemie plakatów wyborczych, którymi obklejane są również drzewa i uzyskaliśmy deklarację burmistrza, że cała ta szpecąca makulatura zniknie najpóźniej tydzień po niedzielnych wyborach. Trzymamy za słowo i na pewno sprawdzimy!
P1100889

P1100892

P1100894

P1100895

P1100898

P1100899

P1100900

P1100901

P1100902

Komentarze

1 komentarz

  1. Batman odpowiedz

    Godna uwagi jest bardzo szybka pomoc Tej Rodzinie.Szkoda,że Matka tak szybko odeszła.Dzieci to na pewno bardzo przeżywają.tylko zastanawia mnie jedna rzecz-bezmyślność .Jak można mieć tyle dzieci nie zastanawiając się co potem?.Przychodzi nieszczęście i co?Władze Pułtuska zainteresowały się tą sprawą bardzo szybko ale gdzie w tej pomocy jest Kościół (który nakłania do tego ,aby rodziło się jak najwięcej dzieci).Dzieci można mieć i gromadkę, ale rodzice powinni im zapewnić przynajmniej podstawowe warunki do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *