pultuszczak
Awantury domowe i sąsiedzkie

2023-01-03 8:28:03

Liczne interwencje policji w sylwestra i pierwszy dzień nowego roku

Sylwester i Nowy Rok to zawsze bardzo pracowity czas dla funkcjonariuszy policji i innych służb. Choć ruch na drogach był zdecydowanie mniejszy i nie doszło do poważnych wypadków oraz zdarzeń kryminalnych, to noc sylwestrowa i pierwszy dzień nowego roku obfitowały w liczne interwencje związane z nieporozumieniami rodzinnymi.

W sylwestrowo-noworoczny weekend w powiecie pułtuskim pracowała większa liczba policjantów aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom. W tym czasie dyżurni pułtuskiej komendy odnotowali jedynie 1 niegroźną kolizję. Natomiast na brak zajęcia nie narzekali policjanci z prewencji, łącznie interweniowali kilkadziesiąt razy, a głównym powodem były liczne nieporozumienia rodzinne i sąsiedzkie, spowodowane wypiciem zbyt dużej ilości alkoholu. 1 stycznia był dniem pracowitym również dla policjantów Ruchu Drogowego, w związku z zwiększoną liczbą kontroli trzeźwości kierujących.

Mieszkańcom Pułtuska i powiatu pułtuskiego życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku i przypominamy, że bezpieczeństwu jak i szczęściu trzeba pomóc, więc warto w życie wdrażać pewne zasady bezpieczeństwa przez cały rok, które uchronią nas przed przykrymi niespodziankami.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *