pultuszczak

Facebook


Autobusem do cmentarzy!

2015-07-29 10:53:37

Rozstrzygnięto nowy przetarg na komunikację miejską i autobus jeździ wydłużoną trasą.
Jest to odpowiedź na liczne prośby mieszkańców, szczególnie osób starszych, które mają problem z dotarciem do domu z centrum miasta czy marketów

Trudno im też było wyprawić się na pułtuskie cmentarze. Nie wszyscy dysponują przecież samochodem, a często  zabierają ze sobą kwiaty czy rzeczy potrzebne do sprzątnięcia grobu.

Autobus miejski ma dodatkową pętlę przy cmentarzu żołnierzy radzieckich w Kleszewie, więc jedzie ulicą Kościuszki, koło dwóch cmentarzy, dawnego szpitala zakaźnego. Ma trzy kursy dziennie – z dworca o 7.00, 9.10 i 14.10. Z Rynku można się zabrać w tamtym kierunku o godz. 9.23 i 14.23.

– Wyszliśmy naprzeciw potrzebom mieszkańców, a cena za wydłużoną trasę autobusów miejskich pozostała dla nas bez zmian. Po prostu czekaliśmy z tym do rozstrzygnięcia nowego przetargu. Kiedy zakupimy busy w ramach komunikacji planowanej przez kładkę, zwiększymy też liczbę  kursów spod szpitala na Popławach, bo jest również takie zapotrzebowanie – powiedział nam burmistrz.

Więcej informacji na temat szczegółowego rozkładu jazdy autobusów miejskich można uzyskać na pułtuskim Dworcu PKS, pod numerem telefonu 23 692 29 67.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *