pultuszczak

Facebook


Autobusem do cmentarzy!

2015-07-29 10:53:37

Rozstrzygnięto nowy przetarg na komunikację miejską i autobus jeździ wydłużoną trasą.
Jest to odpowiedź na liczne prośby mieszkańców, szczególnie osób starszych, które mają problem z dotarciem do domu z centrum miasta czy marketów

Trudno im też było wyprawić się na pułtuskie cmentarze. Nie wszyscy dysponują przecież samochodem, a często  zabierają ze sobą kwiaty czy rzeczy potrzebne do sprzątnięcia grobu.

Autobus miejski ma dodatkową pętlę przy cmentarzu żołnierzy radzieckich w Kleszewie, więc jedzie ulicą Kościuszki, koło dwóch cmentarzy, dawnego szpitala zakaźnego. Ma trzy kursy dziennie – z dworca o 7.00, 9.10 i 14.10. Z Rynku można się zabrać w tamtym kierunku o godz. 9.23 i 14.23.

– Wyszliśmy naprzeciw potrzebom mieszkańców, a cena za wydłużoną trasę autobusów miejskich pozostała dla nas bez zmian. Po prostu czekaliśmy z tym do rozstrzygnięcia nowego przetargu. Kiedy zakupimy busy w ramach komunikacji planowanej przez kładkę, zwiększymy też liczbę  kursów spod szpitala na Popławach, bo jest również takie zapotrzebowanie – powiedział nam burmistrz.

Więcej informacji na temat szczegółowego rozkładu jazdy autobusów miejskich można uzyskać na pułtuskim Dworcu PKS, pod numerem telefonu 23 692 29 67.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *