pultuszczak

Facebook


Art Poetique – jubileuszowo

2015-04-08 5:37:07

Do dziesiątej edycji przystąpiło ponad dwadzieścia osób, uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i – po raz pierwszy – szkół podstawowych. Po raz pierwszy też w konkursie wzięli udział uczestnicy z innego miasta, z Nasielska – z I LO i II LO ZSZ

– Poezja francuska zajmuje w kulturze europejskiej znaczące miejsce, warto więc, by młodzi ludzie poznali ją bliżej, nauczyli dostrzegać jej piękno i wpływ na literaturę innych narodów. Konkurs recytatorski jest doskonałym środkiem do osiągnięcia tego celu – powiedziała dyr. PBP Bożena Potyraj, wraz z dyr. LO Barbarą Meredyk współorganizatorka tej ciekawej imprezy.

W kategorii recytacja w języku polskim publiczność wysłuchała czworga uczestników – wszyscy z nich zostali nagrodzeni i wyróżnieni. Pierwsze miejsce przypadło Rafałowi Ochmańskiemu z PG nr 3, drugie Aleksandrze Jaworskiej z PG nr 2, trzecie Paulinie Byszewskiej z LO w Pułtusku. Wyróżnienie otrzymała Oliwia Strączewska z PG1.

W kategorii recytacja w języku francuskim zwyciężyła Julia Grzybowska z PG3, drugą nagrodę otrzymała Dominika Ciszewska z LO w Pułtusku, trzecią Iga Przybyłowska z pułtuskiego LO. Wyróżnienia: Kinga Lesińska z PG1 i Pola Wójtowicz z PG3.

Interpretacje poetyckie uczestników konkursu w  obu tych kategoriach charakteryzowały się wysokim poziomem artystycznym, ale dopiero piosenka francuska – zarówno w wykonaniu starszych uczniów jak i uczennic ze szkoły podstawowej – rozemocjonowała widownię na dobre, Mało, rozgrzała ją do czerwoności.

Pozostaną w pamięci kreacje  Marceliny  Krawczyk z PG3 oraz Tomasza Karwańskiego wraz z Mateuszem Gródką – pierwsza nagroda, Karoliny Ambroziak z PG3 i Klaudii Tybuchowskiej z II LO ZSZ w Nasielsku – druga nagroda oraz Justyny Rutkowskiej z II LO ZSZ w Nasielsku – trzecia. Wyróżnienia przyznano Klaudii Laskowskiej z PG 1 oraz  Martynie Dąbkowskiej, Aleksandrze Skoczeń i Katarzynie Machli, zespołowi z pułtuskiego LO.

Najmłodsze PIOSENKARKI – uczennice pułtuskiej  PSP nr 3 – Alicja Borek i Klaudyna Zając otrzymały równoznaczne miejsca – pierwsze. Podbiły widownię.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *