pultuszczak

Facebook

Aresztowany za handel narkotykami

2018-07-16 10:39:33

Kilka dni temu policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, w tym osobę podejrzaną o sprzedaż substancji psychotropowych na terenie powiatu pułtuskiego. 48 – latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni od pewnego czasu zajmowali się namierzeniem dealera narkotyków w Pułtusku. W końcu wytypowali handlarza i go zatrzymali. W mieszkaniu należącym do dealera znaleźli i zabezpieczyli kilkanaście porcji handlowych amfetaminy, przyrządy służące do porcjowania, ważenia i pakowania narkotyków, pieniądze pochodzące z obrotu narkotykami oraz broń palną gazową z amunicją. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 48-letniemu mieszkańcowi Pułtuska kilkudziesięciu zarzutów udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a nadto nieodpłatnego udzielania oraz posiadania środków zabronionych w postaci amfetaminy.
Podejrzanemu za handel grozi do 10 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratora, Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec niego tymczasowy trzymiesięczny areszt. Wobec dwóch pozostałych podejrzanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji.
Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidziane są kolejne zatrzymania.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…