pultuszczak

Facebook


ARESZT ZA NAPAD NA STACJĘ PALIW

2018-03-07 2:14:05

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów sprawca został zatrzymany niezwłocznie po zdarzeniu. W wytypowaniu osób mogących brać udział w rozboju ważną rolę odegrali w piątkowy wieczór dyżurni pułtuskiej komendy. Wzorowo skoordynowali działania podległych służb. Będący na miejscu kryminalni wytypowali i zatrzymali jednego ze sprawców

Skuteczność policjantów często zależy od oficera dyżurnego jednostki. Musi on szybko podejmować decyzję o rozmieszczeniu służb w razie zaistnienia zdarzenia kryminalnego. Do sukcesów dokłada się jeszcze wieloletnia praca funkcjonariuszy wydziału kryminalnego oraz znajomość terenu, co zaprocentowało w miniony piątek (2 marca br.).
Tego dnia ok. godz.17., dyżurny pułtuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o napadzie na stację paliw w Zbroszkach. Na miejsce zostało wysłanych kilka patroli. Funkcjonariusze ustalili, że do budynku stacji wszedł młody mężczyzna i trzymając w ręku gaz, obezwładnił pracownika i zażądał wydania pieniędzy. Sprawca ukradł kasetkę, w której było około tys. zł. i oddalił się z czekającym na niego w Matizie mężczyzną. Policjanci będący na miejscu przeglądali monitoring, który doprowadził do wytypowania osób biorących udział w napadzie. W tym czasie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego prowadzili kolejne ustalenia i to one doprowadziły do jednego z pułtuskich hoteli- miejsca, w którym ukrył się jeden ze sprawców. 27- latek został niezwłocznie zatrzymany i przewieziony do komendy. Odnaleziony na terenie miasta, porzucony pojazd, został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Mieszkaniec naszego powiatu został już przewieziony do Zakładu Karnego. Policjanci znają też personalia drugiego sprawcy i mają nadzieję, że wnikliwa praca przy sprawie pozwoli na jego szybkie zatrzymanie.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *