pultuszczak

Facebook


ARESZT ZA NAPAD NA STACJĘ PALIW

2018-03-07 2:14:05

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów sprawca został zatrzymany niezwłocznie po zdarzeniu. W wytypowaniu osób mogących brać udział w rozboju ważną rolę odegrali w piątkowy wieczór dyżurni pułtuskiej komendy. Wzorowo skoordynowali działania podległych służb. Będący na miejscu kryminalni wytypowali i zatrzymali jednego ze sprawców

Skuteczność policjantów często zależy od oficera dyżurnego jednostki. Musi on szybko podejmować decyzję o rozmieszczeniu służb w razie zaistnienia zdarzenia kryminalnego. Do sukcesów dokłada się jeszcze wieloletnia praca funkcjonariuszy wydziału kryminalnego oraz znajomość terenu, co zaprocentowało w miniony piątek (2 marca br.).
Tego dnia ok. godz.17., dyżurny pułtuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o napadzie na stację paliw w Zbroszkach. Na miejsce zostało wysłanych kilka patroli. Funkcjonariusze ustalili, że do budynku stacji wszedł młody mężczyzna i trzymając w ręku gaz, obezwładnił pracownika i zażądał wydania pieniędzy. Sprawca ukradł kasetkę, w której było około tys. zł. i oddalił się z czekającym na niego w Matizie mężczyzną. Policjanci będący na miejscu przeglądali monitoring, który doprowadził do wytypowania osób biorących udział w napadzie. W tym czasie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego prowadzili kolejne ustalenia i to one doprowadziły do jednego z pułtuskich hoteli- miejsca, w którym ukrył się jeden ze sprawców. 27- latek został niezwłocznie zatrzymany i przewieziony do komendy. Odnaleziony na terenie miasta, porzucony pojazd, został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Mieszkaniec naszego powiatu został już przewieziony do Zakładu Karnego. Policjanci znają też personalia drugiego sprawcy i mają nadzieję, że wnikliwa praca przy sprawie pozwoli na jego szybkie zatrzymanie.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *