pultuszczak

Facebook

Areszt dla awanturnika

2019-11-26 7:34:47

Niszczył mienie, groził sąsiadom i znieważał – został tymczasowo aresztowany

Kilka dni temu policjanci zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna kilkukrotnie niszczył ściany w budynku, który należał do TBS w Pułtusku. Ponadto groził sąsiadom i znieważał funkcjonariuszy publicznych. Mimo, że policjanci stawiali mu już zarzuty, 64 – latek dalej dopuszczał się łamania prawa. Ponieważ wcześniejsze środki okazywały się nieskuteczne, na wniosek policji i prokuratora, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Początek wydarzeń miał miejsce ok. 2 miesiące temu. Zaczęło się od znieważenia urzędnika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku przy okazji korzystania ze świadczeń przez 64 – latka. Następnie agresywny mężczyzna wielokrotnie niszczył mienie należące do Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zdemolował ściany w mieszkaniu, które zostało mu udostępnione, a w ubiegłym tygodniu groził podpaleniem i uszkodzeniem ciała swoim sąsiadkom. Wobec mężczyzny zainterweniowali policjanci. I tym razem agresja przeniosła się na funkcjonariuszy policji. 64 – latek, używając słów powszechnie używanych za obelżywe, znieważył interweniujących policjantów.

Sprawca to znany policjantom mieszkaniec Pułtuska. Był już przez nich zatrzymywany w związku z podobnymi incydentami.

Mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty. Ponieważ podejrzany nie okazał żalu oraz groził dalszym popełnianiem czynów zabronionych, a stosowane środki okazały się niewystarczające, policjanci zwrócili się z wnioskiem do prokuratora o rozważenie zastosowania wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Z takim wnioskiem prokurator wystąpił do sądu, ten zaś przychylił się do wniosku. 64 – latek spędzi najbliższe 2 miesiące w areszcie.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Od redakcji: Szerzej o tej sprawie w aktualnym wydaniu Tygodnika Pułtuskiego

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…