pultuszczak

Facebook

Archeologia Pułtuska i okolic 2009-2019

2019-11-26 5:09:05

Samorząd Gminy Pułtusk, Muzeum Regionalne w Pułtusku, Parafia pw. św. Mateusza w Pułtusku oraz Pracownia Archeologiczno-Konserwatorska SZPILA zapraszają na otwarcie wystawy “Archeologia Pułtuska i okolic 2009-2019”, które odbędzie się 27 listopada 2019 r. (środa), o godz. 17:00, w kamienicy przy ul. Rynek 36

Wystawa podsumowuje działania archeologiczne prowadzone na przestrzeni ostatnich 10 lat na terenie Pułtuska, Lutobroku, Poniat Wielkich, Kacic i Stawinogi. Prezentowane na niej zbiory zgromadzone zostały w ostatnich latach przez pułtuskie Muzeum, Parafię pw. św. Mateusza oraz lokalne środowiska archeologiczne. Po raz pierwszy będzie można zobaczyć m.in. niezwykły zbiór monet z pułtuskiej Bazyliki oraz eksponaty pozyskane w trakcie prac inwestycyjnych prowadzonych latem tego roku na pułtuskim rynku.
Ekspozycja ma na celu pokazanie zwiedzającym jak bogaty i zróżnicowany jest obraz archeologicznych dóbr kultury w regionie, jak również może stać się przyczynkiem do zintensyfikowania działań zmierzających do ochrony dziedzictwa kulturowego tej części Mazowsza.
Wystawę będzie można zwiedzać do 31 stycznia przyszłego roku codziennie (oprócz poniedziałków) w godz.: 10:00-16:30.
MRP

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…