pultuszczak

Facebook


APELUJEMY O ROZWAGĘ NA DROGACH W SYLWESTRA I NOWY ROK

2019-12-30 9:35:34

Podobnie jak w okresie Świąt Bożego Narodzenia, również w Sylwestra i Nowy Rok Policja będzie czuwała nad bezpieczeństwem uczestników ruchu dokładając starań, aby wszyscy którzy wyruszą na spotkania i zabawy sylwestrowe dotarli bezpiecznie do celu i równie bezpiecznie powrócili do swoich domów

Zabawy i spotkania Sylwestrowe będą okazją do wznoszenia toastów. Jeśli zdecydujemy się na picie alkoholu, powinniśmy pamiętać, że wówczas bezwzględnie należy zrezygnować z prowadzenia pojazdu, albowiem nasz organizm alkoholu szybko się nie pozbędzie.

Osoby, które łamią zakazy i siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu, nie mogą czuć się bezkarne, bowiem prawdopodobieństwo ujawnienia takiego czynu jest duże, a ewentualne konsekwencje bardzo poważne.

Pamiętaj!

Nigdy nie wybieraj się samochodem jako kierowca na imprezę, na której będziesz chciał napić się alkoholu.
Jeśli jesteś gospodarzem przyjęcia, na którym serwowany jest alkohol, zadbaj o bezpieczny powrót zmotoryzowanych gości.
Nie wyśmiewaj się z niepijących i nie nakłaniaj ich do obowiązkowego picia toastów.
Jeśli jesteś pasażerem, nigdy nie wsiadaj do samochodu z kierowcą, który pił alkohol. Powstrzymaj go, żeby nie prowadził pojazdu.
Będąc pieszym stosuj zasadę szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Zanim wyjdziesz z domu, przymocuj do ubrania element odblaskowy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *