pultuszczak

Facebook

ANNA z KAZIMIERZEM i BERNARDA z JÓZEFEM

2019-08-06 7:06:22

Państwo Anna i Kazimierz Jankowscy i Bernarda i Józef Sadziakowie zostali odznaczeni medalami Za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawanymi przez prezydenta RP

Podniosła uroczystość  odbyła  się w RATUSZU w obecności pani kierownik USC Danuty Skrzypińskiej  i burmistrza Wojciech Gregorczyka.

ZŁOTE GODY to duże przeżycie emocjonalne i dla par, i dla ich najbliższych – dzieci i wnuków. Kierownik Skrzypińska:  – Najczęściej zgłoszenia o medal padają od dzieci, nieraz od wnuków, czasami od rodzeństwa któregoś z małżonków – chcą  zrobić niespodziankę. A emocje? Są! Jednak ludzie powracają do tamtych chwil, to jest jednak wydarzenie.

– Drodzy jubilaci, minęło 50 lat, od chwil, kiedy połączyli państwo swój los. Z miłością i nadzieją powiedzieliście sobie nawzajem TAK i włożyliście obrączki jako symbol waszej miłości. Przyrzeczenie to składali państwo z ufnością, że będziecie dzielić dobre i złe chwile, wspierać się wzajemnie w trudnych momentach i cieszyć się wspólną radością – tymi słowami zwróciła się pani kierownik do złotych jubilatów.

– Mam przyjemność po raz kolejny uczestniczyć w uroczystości ZŁOTYCH GODÓW i wręczać te medale. Za każdym razem  przeżywam to i czuję podniosłość tej chwili. Szanowni państwo, minęło 50 lat od chwili podjęcia przez państwa decyzji o wstąpienie w związek małżeński. Wzajemna miłość, szacunek, wierność dokonanemu wyborowi, poszanowanie dla wspólnie złożonej obietnicy, pozwoliły  pokonać państwa  wszystkie przeciwności, jakie niesie ze sobą los i po latach cieszyć się wspólnym życiem i wspólnymi dokonaniami. Jubileusz ZŁOTYCH GODÓW  cieszy się uznaniem, poważaniem i szacunkiem społecznym. Tak wiele wspólnie przeżytych lat daje przykład do naśladowania dla państwa dzieci i wnuków i wszystkich młodych małżeństw. To również świadectwo, że rodzina jest najważniejszą wartością  w życiu człowieka – powiedział burmistrz Gregorczyk,  składając jednocześnie życzenia jubilatom.

Złotych jubilatów – państwa Jankowskich i Sadziaków – organizatorzy uroczystości  obdarowali kwiatami, dla nich też, i ich gości, przygotowali tort i szampan. Więc 100 lat, panie i panowie!

GMD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…