pultuszczak
Amatorkom kawy grozi więzienie

2023-08-29 5:20:19

Makowscy policjanci zatrzymali dwie kobiety podejrzane o kradzieże sklepowe. Według ustaleń mundurowych, kobiety kradły kawę. Wartość skradzionego towaru to ponad 1200 zł. Usłyszały zarzut kradzieży

23 sierpnia, makowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Makowa Maz. Na miejscu policjanci zastali pracownika ochrony, który ujął na kradzieży 48 – letnią kobietę. Schowała ona do torby 7 paczek kaw i próbowała bez zapłacenia za nie wyjść ze sklepu.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że 48 – latka kradła ze swoją koleżanką, której udało się uciec ze sklepu. Kobieta poszła do kolejnego sklepu na terenie Makowa Maz. i tam ukradła kolejne paczki z kawą. Tym razem i ona została zatrzymana przez pracownika ochrony.

W toku dalszych czynności ustalono, że kobiety mają na swoim koncie kolejną kradzież kaw, która miała miejsce w styczniu tego roku. Wszystkie te kradzieże zostały zarejestrowane na kamerach monitoringu. W sumie ukradły towar o wartości ponad 1200 zł.

Kobiety w wieku 25 i 48 lat trafiły do policyjnego aresztu. Usłyszały one zarzut kradzieży do której przyznały się. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Monika Winnik, KPP w Makowie Mazowieckim

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *