pultuszczak

Facebook


Alkohol przyczyną tragedii

2015-07-14 11:29:01

Utonięcie w Karniewku, zakłócenia porządku, kolizje drogowe

W niedzielę, 5 lipca, około godz. 14.00, na Narwi w okolicach miejscowości Karniewek w gminie Pokrzywnica, doszło do utonięcia. Informację o tym zdarzeniu zgłosili mieszkańcy Karniewka. Wstępne czynności na miejscu wykazały, że na starorzeczu Narwi dwóch mężczyzn pływało łódką, z której skakali do wody. W momencie, kiedy świadkowie zobaczyli, że tylko jeden z nich jest widoczny przy łódce, natychmiast podjęli działania ratownicze, w wyniku których wyciągnęli jednego z tonących, poinformowali również służby ratunkowe. Na miejsce przybyła Straż Pożarna z PSP Pułtusk i OSP Pokrzywnica oraz policjanci wraz z funkcjonariuszem Straży Rybackiej, z którym pełnili służbę w patrolu wodnym. Po około 40 minutach poszukiwań, strażacy wyłowili mężczyznę. Niestety, mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, nie udało się go uratować. Ustalono, że dwaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu lipskiego. Zmarły miał 47 lat. Uratowany 32 – letni mężczyzna został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Trwają dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności w sprawie. Policja apeluje o rozwagę korzystających z wypoczynku nad wodą. Tam, gdzie pojawia się alkohol, niestety dochodzi do tragedii.

Alkohol był również przyczyną wielu interwencji w czasie minionego weekendu. Policjanci z Pułtuska przeprowadzili ponad 80 interwencji (zakłócenia porządku, ciszy nocnej, spożywanie alkoholu itp.).

W miarę spokojnie było na drogach powiatu pułtuskiego. Doszło jedynie do 3 kolizji drogowych. Do jednej z kolizji doszło w sobotę, 4 lipca, około godz. 20.30, przy ul. 3 Maja w Pułtusku, gdzie kierujący Hondą Civic nie dostosował prędkości, w wyniku czego uderzył w drzewo. Nikt na szczęście nie odniósł obrażeń. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego,

23 – letniemu mieszkańcowi Pułtuska policjanci zatrzymali fakultatywnie prawo jazdy. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Piraci drogowi zostali zatrzymani na ul. Jana Pawła II i ul. Wyszkowskiej w Pułtusku oraz w Dzierżeninie, w gminie Pokrzywnica. Od początku lipca na drogach powiatu pułtuskiego zatrzymano już 6 uprawnień do kierowania za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *