pultuszczak

Facebook
AKT OSKARŻENIA PRZECIWKO KATECHECIE

2023-03-20 12:43:35

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu zakończyła śledztwo przeciwko duchownemu, który podczas lekcji religii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Ks. Jana Twardowskiego w Makowie Mazowieckim naruszył nietykalność cielesną
15 – letniego ucznia Radosława S.

W toku śledztwa ustalono, że w dniu 9 grudnia 2022r. ksiądz Rafał K. prowadził lekcję religii w jednej z klas w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Makowie Mazowieckim. Katecheta prowadził rozmowę z uczniami na tematy religijne. Przekazał uczniom obrazek z figurą Jezusa i polecił pokolorować. W zamian uczniowie mieli otrzymać słodycze. Obrazek taki otrzymał również uczeń Radosław S. Chłopiec odmówił pokolorowania obrazka. Stwierdził, że Bóg nie istnieje, a on nie wierzy w Boga. Używał przy tym słów wulgarnych. Ksiądz zareagował agresywnie. Użył wobec ucznia siły fizycznej, przycisnął głowę chłopca do blatu ławki, wykręcał mu ręce, przycisnął przedramieniem jego szyję, uderzył kolanem w brzuch.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w dniu 31 stycznia 2023r. przeprowadzono czynności procesowe z udziałem podejrzanego Rafała K. Przedstawiono mu zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ucznia Radosława S. oraz przesłuchano w charakterze podejrzanego. Ksiądz nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Za przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
źródło: Prokuratura  Okręgowa w Ostrołęce

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *