pultuszczak

Facebook

Agresywni wobec funkcjonariuszy

2022-09-02 5:32:54

Policjanci z pułtuskiej komendy przedstawili 26-latkowi z gminy Zatory i 37- letniemu mieszkańcowi Pułtuska zarzuty naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. Mężczyznom grozi odpowiedzialność karna

W pierwszym przypadku policjanci zostali powiadomieni o awanturze domowej na terenie gminy Zatory. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nietrzeźwy 26-latek awanturuje się z rodziną. Mężczyzna był agresywny, w chwili zatrzymania popychał i szarpał policjantów za elementy umundurowania. Kierował wobec funkcjonariuszy niecenzuralne słowa, czym dodatkowo dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych.

Do drugiego zajścia doszło w Pułtusku, w rejonie bloku przy ul. Pana Tadeusza. Funkcjonariusze Policji podjęli interwencję wobec mężczyzny, który zakłócał ład i porządek publiczny, spożywał alkohol i zaśmiecał przyległy rejon. Reakcja mundurowych nie spodobała się jednak legitymowanemu 37- latkowi. Pułtuszczanin wielokrotnie wykrzykiwał wobec nich wulgarne słowa, ponadto podjął próbę oddalenia się z miejsca interwencji. W momencie gdy został ujęty przez funkcjonariuszy, zaczął szarpać za mundur i kopać policjantów. Napastnik został szybko obezwładniony, zatrzymany i przewieziony do komendy.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty za popełnione przestępstwa.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…