pultuszczak
Agregat dla ukraińskiego Złoczowa

2023-08-03 9:37:02

31 lipca, Gmina Pułtusk przekazała ukraińskiemu miastu Złoczów z obwodu lwowskiego jednofazowy agregat prądotwórczy o mocy 15,5 kW. Reprezentujący Gminę Pułtusk zastępca burmistrza Mateusz Miłoszewski, sekretarz miasta Patrycja Kazimierczak, kierownik Samodzielnego Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych Rafał Miłoszewski oraz pracownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Natalia Szewczenko spotkali się w Pułtusku z delegacją z Ukrainy:  kierownikiem Działu Współpracy Międzynarodowej Rady Miejskiej Złoczowa Svitlaną Karmazyn i gyrektorem Miejskiego Szpitala w Złoczowie Tarasem Jacuńskim.

Po wymianie dokumentów niezbędnych do przekroczenia granicy przez stronę ukraińską oraz dzięki pomocy właściciela i pracowników firmy PPH ROLCZAR Krzysztof Czarnowski, udało umieścić się na samochodzie sprzęt ważący blisko 300 kg.

Przekazanie dla Złoczowa generatora, który awaryjnie zasili obiekty użyteczności publicznej (szkołę, przedszkole, szpital lub przedsiębiorstwo wodociągowe),  to realizacja uchwały Rady Miejskiej w Pułtusku z 31 stycznia 2023 r. podjętej w odpowiedzi na prośbę prezydenta miasta Złoczów Ihora Hrynkiwa.
źródło: pultusk.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *