pultuszczak
A W CZWÓRCE EKOLOGICZNIE

2023-05-30 11:20:00

W PSP nr 4 im. Ireny Szewińskiej odbył się II Gminny Konkurs Ekologiczny o Busolę Burmistrza, w którym wzięły udział wszystkie szkoły gminne. Organizatorki konkursu? Izabela Stawicka, Monika Trętowska, Waldemar Łuszcz – nauczyciele przedmiotów przyrodniczych
– Konkurs adresowany jest do uczniów klas V-VIII. Jego główny cel to promowanie wiedzy ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych. A że rok bieżący jest ROKIEM KOPERNIKA, więc do konkursu dołożyliśmy zagadnienia dotyczące życia i działalności Mikołaja Kopernika. Konkurs ma formę pisemną i przebiega w dwu kategoriach wiekowych, a szkoły były reprezentowane przez czteroosobowe drużyny. Nagroda główna? Stanowi ją estetyczna busola i statuetka. Zwycięzca otrzymuje tytuł mistrza ekologii; będą też przyznane nagrody – pierwsza, druga i trzecia w kat. klas V-Vi i Vii-VIII – mówi Izabela Stawicka.

– Zagadnienia konkursowe poruszały szeroki zakres, dotyczący i ochrony środowiska, i Mikołaja Kopernika. Udało nam się wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a jedna osoba będzie się cieszyć z pięknego kompasu. Wygrać z tymi młodymi ludźmi osobie przypadkowej byłoby trudno, wręcz to niemożliwe. I ja, gdybym przystąpił do konkursu z marszu, miałbym pewne trudności – objaśnił TYGODNIKOWI Waldemar Łuszcz, przewodniczący komisji.

A co mówią uczestnicy? Antoni Piątek-Miłoszewski, uczeń JEDYNKI: – Pytania były raczej łatwe. Najtrudniejsze to te związane z parkami narodowymi. Maria Tyszkiewicz, ucz. CZWÓRKI: – Pytania były raczej łatwe, poradziłam sobie, a do konkursu przygotowywałam się z grubsza. Busola? Tak, chciałabym ją dostać, oczywiście.

Uczestnikom i zwycięzcom pogratulował dyrektor Krzysztof Łachmański i zastępca burmistrza Mateusz Miłoszewski. Obaj zwrócili uwagę na ważność konkursu, na promowanie zdrowego stylu życia i ochronę środowiska dla współczesnych i następnych pokoleń.

Busolę zdobył Maciej Pietrzykowski, uczeń TRÓJKI. Powiedział “TP”:

– Przygotowywałem się do konkursu około czterech dni. Nagroda bardzo mnie cieszy, będzie stała na półce, gdzie mam wszystkie nagrody za różne moje osiągnięcia, np. za udział w konkursach recytatorskich, chociaż moim największym hobby jest wędkarstwo.

Maciej, pytany o konkurs ekologiczny, powiedział: – Polska jest piękna, najbardziej lubię Tatry. A Pułtusk i okolice? Najbardziej lubię chodzić po lesie, podpatrywać zwierzęta przez lornetkę, ja w ogóle lubi przyrodę. Gdzie będę w wakacje? Polecę za granicę.
POZOSTALI NAGRODZENI W KONKURSIE:
I miejsce Aleksandra Ponichtera II miejsce Mateusz Tarnowski
III miejsce Wiktoria Gołębiewska
i
I miejsce Maria Tyszkiewicz
II miejsce Kacper Dylewski
III miejsce Krzysztof Skowroński.

GMDKomentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *