pultuszczak

Facebook

A TO CIEKAWE

2020-06-24 9:27:03

“BRACIA SUNGARI” to powieść awanturnicza Ali i Bartka Biedrzyckich z ciekawymi rysunkami Atessy Wurm, pułtuszczanki. Wydawnictwo Gniazdo Światów, stron 70

Powstała z myślą o uczniach Ali Biedrzyckiej, nauczycielki, odciętych od nauki w czasie pandemii koronawirusowej. Geneza książki? Wyjaśnia ją w tekście DO CZYTELNIKA  współautorka “BRACI…”:  “Historia braci sungari  zaczęła się wiosną 2020 roku, w samym środku pandemii, która sparaliżowała cały świat. Wirus wymusił na ludziach izolację i pozostanie w domach. Rodzice przeszli na zdalną pracę, a uczniowie na zdalną naukę. (…) Pomysł napisania książki dla dzieci chodził za mną od dawna. Moment sam się wybrał “.

Współautor  baśni o przemiłych chomikach to Bartek Biedrzycki,  mąż Ali,  syn pułtuszczanki Lidii Pochmary. Autor fantastyki, scenarzysta, wydawca komiksów, publicysta komiksowy, autor opowiadań oraz  trylogii postapokaliptycznej, rozgrywającej się w zniszczonej wojną Warszawie (“Kompleks”, “Stacja Nowy Świat”, “Dworzec Śródmieście”.

Audiobook “BRACI SUNGARII” ukazał się w Dzień Dziecka, zaś na pytanie o “BRACI…” w papierze, autorzy odpowiadają, że  w szerokiej dystrybucji jest ebook oraz audiobook (YT),  jak na razie. Szczęście mieli jedynie nieliczni, wśród nich uczniowie Ali Biedrzyckiej.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…