pultuszczak

Facebook


A TO CIEKAWE

2020-06-24 9:27:03

„BRACIA SUNGARI” to powieść awanturnicza Ali i Bartka Biedrzyckich z ciekawymi rysunkami Atessy Wurm, pułtuszczanki. Wydawnictwo Gniazdo Światów, stron 70

Powstała z myślą o uczniach Ali Biedrzyckiej, nauczycielki, odciętych od nauki w czasie pandemii koronawirusowej. Geneza książki? Wyjaśnia ją w tekście DO CZYTELNIKA  współautorka „BRACI…”:  „Historia braci sungari  zaczęła się wiosną 2020 roku, w samym środku pandemii, która sparaliżowała cały świat. Wirus wymusił na ludziach izolację i pozostanie w domach. Rodzice przeszli na zdalną pracę, a uczniowie na zdalną naukę. (…) Pomysł napisania książki dla dzieci chodził za mną od dawna. Moment sam się wybrał „.

Współautor  baśni o przemiłych chomikach to Bartek Biedrzycki,  mąż Ali,  syn pułtuszczanki Lidii Pochmary. Autor fantastyki, scenarzysta, wydawca komiksów, publicysta komiksowy, autor opowiadań oraz  trylogii postapokaliptycznej, rozgrywającej się w zniszczonej wojną Warszawie („Kompleks”, „Stacja Nowy Świat”, „Dworzec Śródmieście”.

Audiobook „BRACI SUNGARII” ukazał się w Dzień Dziecka, zaś na pytanie o „BRACI…” w papierze, autorzy odpowiadają, że  w szerokiej dystrybucji jest ebook oraz audiobook (YT),  jak na razie. Szczęście mieli jedynie nieliczni, wśród nich uczniowie Ali Biedrzyckiej.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *