pultuszczak

Facebook


A jednak się zmieni

2017-08-16 11:18:27

Jednym z tematów poruszanych na konferencji prasowej zorganizowanej przez burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza, były zmiany wizerunku pułtuskiego rynku

Przypomnijmy, że zgodnie z niedawno podjętą uchwałą, wygląd targowiska ma być sukcesywnie porządkowany, a handel, w miarę możliwości, jeśli będzie wystarczająca liczba miejsc, przenoszony spod ratusza za skrzyżowanie z ulicą Świętojańska. Decyzje te mają być wprowadzone w życie po zmianie wizerunku, ustawieniu nowych straganów i namiotów.
Na stronie burmistrz.pultusk.pl odnajdujemy informację, że Gmina Pułtusk przystąpiła do prac przygotowujących dokumentację projektową wykonania pułtuskich straganów według koncepcji inż. arch. kraj. Aleksandry Wnorowskiej. Obecnie trwają ostatnie konsultacje dotyczące rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych, a już niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie i dostawę. Nowe stragany zostaną wykonane z drewna, będą otwarte, dzięki czemu rynek nie będzie sprawiał wrażenia zabudowanego. Drewniane stragany z dwuspadowym dachem wyposażone są w blat do ekspozycji towaru z trzystopniową regulacją wysokości lub możliwością całkowitego demontażu natomiast dla handlujących został przewidziany podest. Nogi oraz podstawa straganu oparte zostały na metalowej konstrukcji tak, aby drewno nie miało bezpośredniego kontaktu z podłożem. Nogi będą również posiadały system poziomujący , który pozwoli na stabilne ustawienie straganu na nierównym podłożu rynku. Prosta konstrukcja, stonowane kolory straganów i namiotów oraz ich rozmieszczenie wprowadzają harmonię w zagospodarowaniu rynku a targowisko staje się jego integralną częścią. Oprócz poprawy estetyki i uporządkowania części handlowej stragany otrzymają również funkcję gastronomiczną. Po zakończeniu handlu zostaną udostępnione sąsiadującym kawiarniom oraz cukierniom do wykorzystania jako miejsca siedzące na zewnątrz dla klientów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *