pultuszczak

Facebook

9 zdarzeń drogowych i 3 pijanych

2021-11-05 11:41:22

tym roku akcja „ZNICZ 2021” rozpoczęła się w piątek 29 października, a zakończyła we wtorek 2 listopada. Dla policjantów był to czas wytężonej pracy. Czuwaliśmy nad bezpieczeństwem tych, którzy podróżowali na groby swoich bliskich. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom i pieszym poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali także miejsca parkingowe

Akcja ,,ZNICZ 2021” rozpoczęła się w piątek 29 października. Przez 5 dni policjanci, na terenie powiatu pułtuskiego, czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli bardzo często w daleką podróż, by zapalić znicz na grobach bliskich. Funkcjonariusze ruchu drogowego pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie kierujących oraz pieszych było największe. Sprawowali nadzór nad płynnością ruchu kołowego, a w razie utrudnień podejmowali ręczne kierowanie ruchem. W czasie kontroli, mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Sprawdzali także trzeźwość kierowców.

Na terenie powiatu pułtuskiego doszło do 9 zdarzeń drogowych, w tym 2 osoby doznały niegroźnych obrażeń ciała. Ponadto policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 3 pijanym kierowcom oraz wyeliminowali z ruchu 3 kierujących, którzy poruszali się pomimo wydanego zakazu prowadzenia pojazdów. Zatrzymano także prawo jazdy kierowcy, który przekroczył prędkość ponad dwukrotnie w obszarze zabudowanym.

Pomimo zakończonych działań, apele do użytkowników dróg o bezpieczeństwo, trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność i używanie odblasków przez pieszych podczas korzystania z dróg, mają charakter uniwersalny i są nadal aktualne.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…