pultuszczak

Facebook

71. rocznica bohaterskiego czynu

2017-11-23 1:35:40

Już w najbliższą sobotę, obchodzić będziemy kolejną rocznicę spektakularnej akcji Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, którzy w 1946 roku z pułtuskiego więzienia odbili więźniów komunistycznego reżimu

Dzięki pracy społecznej wielu pułtuszczan, udało się przed 70.rocznicą tego wydarzenia stworzyć w centrum miasta mural przypominający o tym bohaterskim czynie, a także przywrócić właściwą wymowę i renomę temu wydarzeniu.
Zeszłoroczne obchody były zrealizowane z dużym rozmachem z udziałem wielu mieszkańców naszego miasta. Jak piszą organizatorzy ,,chcemy kolejny raz zaakcentować symbolicznie tą datę, tak aby na stałe trwała w umysłach pułtuszczan”. Organizatorem obchodów rocznicy jest społeczny komitet złożony mieszkańców Pułtuska i okolic. Serdecznie zapraszamy!
Program:

25.11.2017r. (sobota)
godz. 18:00 – Msza w kościele Św. Józefa w intencji uczestników akcji rozbicia więzienia w Pułtusku oraz uwolnionych Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego,
Po mszy zapraszamy pod Mural przy ul. Daszyńskiego na krótkie patriotyczne spotkanie mieszkańców Pułtuska i okolic – zaakcentujmy ten dzień przez chwilę zadumy, postawienie zniczy i odśpiewanie hymnu!
Później zapraszamy do Domu Polonii na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych!

26.11.2017r. (niedziela)
godz. 11:00 – Msza w kościele Św. Józefa w intencji uczestników akcji którzy zginęli w trakcie akcji odbicia więźniów oraz zostali w jej następstwie zamordowani przez bezpiekę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…