pultuszczak

Facebook


Zawinił kierowca osobówki

2021-04-21 9:04:44

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem motocyklisty i pojazdu osobowego doszło 19 kwietnia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 35-letni kierowca opla, nieprawidłowo wykonując manewr skrętu, doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów drogowych.

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie, dodzi niestety do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów.

19 kwietnia, po godzinie 13, oficer dyżurny pułtuskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty w miejscowości Cieńsza, gmina Zatory. Na miejsce zgłoszenia natychmiast pojechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 35-letni kierowca osobowego opla, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, zderzył się z 29-letnim kierowcą motocykla. W wyniku tego manewru, jednoślad wywrócił się. Na szczęście, niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie doznał poważniejszych obrażeń. W trakcie wykonywanych czynności, policjanci ustalili, że kierujący samochodem nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec powiatu pułtuskiego za spowodowanie kolizji drogowej i jazdę bez uprawnień został ukarany wysoką grzywną.
Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *