pultuszczak

Facebook

Zawinił kierowca osobówki

2021-04-21 9:04:44

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem motocyklisty i pojazdu osobowego doszło 19 kwietnia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 35-letni kierowca opla, nieprawidłowo wykonując manewr skrętu, doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów drogowych.

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie, dodzi niestety do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów.

19 kwietnia, po godzinie 13, oficer dyżurny pułtuskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty w miejscowości Cieńsza, gmina Zatory. Na miejsce zgłoszenia natychmiast pojechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 35-letni kierowca osobowego opla, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, zderzył się z 29-letnim kierowcą motocykla. W wyniku tego manewru, jednoślad wywrócił się. Na szczęście, niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie doznał poważniejszych obrażeń. W trakcie wykonywanych czynności, policjanci ustalili, że kierujący samochodem nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec powiatu pułtuskiego za spowodowanie kolizji drogowej i jazdę bez uprawnień został ukarany wysoką grzywną.
Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…