pultuszczak

Facebook

37 – latek trafił za kratki

2020-03-20 4:32:06

Policjanci zatrzymali 37 – letniego mieszkańca Pułtuska. Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad najbliższymi, znieważenie funkcjonariuszy na służbie i zaprószenie ognia w mieszkaniu. Decyzją Sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Od ponad roku znosili ciągłe upokorzenia i wyzwiska. Ofiarami przemocy byli mieszkańcy Pułtuska. W końcu postanowili powiadomić o tym policję. Funkcjonariusze interweniowali w ubiegłym tygodniu. Podczas wizyty mundurowych w mieszkaniu należącym do starszego małżeństwa, ich 37 – letni syn przekierował agresję na funkcjonariuszy. Mundurowi, podczas wykonywania obowiązków, zostali znieważeni. Po tym, na wniosek policji, prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci nakazu opuszczenia mieszkania, które zajmował wspólnie z rodzicami. Jak się okazało, 37 – latek zlekceważył postanowienie prokuratury i wrócił do domu. Nie na długo. Kilka dni temu policja otrzymała kolejne zgłoszenie – tym razem, po zakrapianym alkoholem spotkaniu z bratem, mężczyzna zaprószył ogień w mieszkaniu. Zapaliło się łóżko, uszkodzeniu uległo wyposażenie pomieszczeń i częściowo klatka schodowa bloku. Do szpitala przewiezione zostały 2 osoby – sąsiadka i brat sprawcy, a on sam został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Dotychczasowe zachowanie rodziło obawę popełniania przez niego kolejnego naruszenia prawa, na co policjanci nie mogli pozwolić. Na podstawie zebranego przez dochodzeniowców materiału dowodowego, prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku. 37 – latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W pułtuskiej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…