pultuszczak

Facebook


277 zgłoszeń

2017-01-13 9:34:53

Pułtuscy policjanci codziennie otrzymują informacje o wykroczeniach za pośrednictwem nowej aplikacji. Na Krajową Mapę Zagrożeń naniesionych zostało 277 zgłoszeń

Każdy mieszkaniec powiatu może sam zadbać o bezpieczeństwo i anonimowo zareagować na zagrożenia. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Chcąc zgłosić zagrożenie, wystarczy mieć komputer lub telefon komórkowy z dostępem do Internetu. Należy wejść na stronę internetową mapy, wybrać miejscowość, ulicę, kategorię zagrożenia i zgłoszenie zostanie zapisane na policyjnej mapie.
Od 20 września zeszłego roku do dnia dzisiejszego otrzymaliśmy 277 zgłoszeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa. Najwięcej odnotowanych sygnałów – 106 – dotyczy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Kolejnym problemem w powiecie jest nieprawidłowe parkowanie (40). Trzecim zagadnieniem pod względem ilości otrzymanych sygnałów jest przekraczanie dozwolonej prędkości, takich zgłoszeń odebraliśmy 25.
Najwięcej sygnałów zarejestrowaliśmy na terenu miasta Pułtusk. Z gmin najbardziej „wyróżnione” zostały Świercze i Zatory. Dziękujemy za reakcję wszystkie otrzymane sygnały.
UWAGA! „Mapa” nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
st.sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *