pultuszczak

Facebook
2,5 promila u kierującego

2023-02-07 8:28:02

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości u kierującego 44-latka pokazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych potwierdziło także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami oraz jest osobą poszukiwaną

W minioną sobotę, do pułtuskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące kierującego, który jedzie pojazdem nie mając włączonych świateł. Policjanci, na jednej z pułtuskich ulic, bardzo szybko zatrzymali samochód i przeprowadzili szereg czynności związanych z kontrolą drogową. Mundurowi ustalili, że kierujący seatem, to 44-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego. Podczas dalszej części kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada i nigdy nie posiadał uprawnień, do kierowania pojazdami. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia danych mężczyzny w policyjnych systemach ustalono także, że jest on poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przewinienia. 44-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień zgodnie z nowym taryfikatorem mandatowym grozi grzywna minimum 1500 zł. Obligatoryjnie orzekany jest również zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *