pultuszczak

Facebook
21 mandatów

2021-07-30 10:01:09

28 lipca, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego na terenie całej Polski, prowadzili działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość

Policjanci dokonywali pomiarów prędkości w punktach, wyznaczonych w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Podczas działań funkcjonariusze, oprócz kontroli prędkości, zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego.
Na terenie powiatu pułtuskiego, podczas działań, do kontroli drogowych zostało zatrzymanych blisko 31 kierujących. W 29 przypadkach była to nadmierna prędkość. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nałożyli na kierujących 21 mandatów karnych, wobec 8 zastosowali pouczenia.
Przypominamy, że od 1 czerwca br. w obszarze zabudowanym przez całą dobę obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, chyba że znaki drogowe stanowią inaczej.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.
Apelujemy o rozsądek i jazdę zgodą z przepisami!

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *