pultuszczak

Facebook


20 osób na kwarantannie, 67 pod nadzorem

2020-03-19 2:36:31

Najnowszy komunikat pułtuskiego Sanepidu. Jak do tej pory, nasz powiat dzielnie broni się przed koronawirusem i nie odnotowano ani jednej osoby zakażonej

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pułtusku z dnia 19.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 19.03.2020r.

liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 67
liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 20
liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0
liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 0
Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/zdrowie

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *