pultuszczak

Facebook


19 mandatów, 14 nietrzeźwych

2017-07-27 11:36:11

Efekt działań „TRUCK&BUS” to ponad 40 skontrolowanych pojazdów i 19 mandatów karnych. Ponadto policjanci ujawnili 4 nietrzeźwych kierujących

W działaniach „TRUCK&BUS” udział wzięło 8 policjantów i 2 funkcjonariuszy ITD. Skontrolowanych zostało w sumie 38 pojazdów w tym 1 autobus i 10 samochodów ciężarowych. W jednym przypadku, za stan techniczny, zatrzymany został dowód rejestracyjny. 19 kierujących zostało ukaranych mandatami. Najczęstsze wykroczenia to przekroczenia prędkości, nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych, wyprzedzanie i niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.
Zbadanych na trzeźwość zostało ponad 120 kierujących, pośród nich 4 kierowało po wypiciu alkoholu. Rekordzistą okazał się 62 – letni kierowca Fiata, którego stan (ponad 3 promile!), nie pozwolił na kontynuowanie jazdy. Kierowca zjechał do rowu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.
Policjanci ruchu drogowego sprawdzali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizację czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia. Wypadki z udziałem autobusów lub pojazdów ciężarowych należą do najbardziej niebezpiecznych w skutkach. Celem działań jest zatem wzrost bezpieczeństwa na drodze oraz ujawnienie i wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości w przewozie osób i towarów. Apelujemy zatem o rozważną jazdę. Działania będą kontynuowane.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *