pultuszczak

Facebook

150 trzeźwych

2022-08-10 3:25:25

Pułtuscy policjanci podsumowali poniedziałkowe działania pn. „Trzeźwość”. Wzmożone kontrole miały na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów

Nietrzeźwi kierowcy stanowią największe zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wychodząc na przeciw pułtuscy policjanci włączyli się w działania “Trzeźwość”. Wzmożone kontrole stanu trzeźwości odbywały się przez całą dobę, w różnych punktach kontrolnych na terenie powiatu pułtuskiego. Zaangażowani w działania funkcjonariusze, oprócz sprawdzania stanu trzeźwości, zwracali uwagę na najczęściej popełniane wykroczenia. Policjanci kontrolowali również prędkość oraz stan technicznych samochodów, za ujawnione niesprawności zatrzymali trzy dowody rejestracyjne. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż na blisko 150 kierujących poddanych badaniom na zawartość alkoholu, funkcjonariusze nie ujawnili kierujących pod jego działaniem.
Wzmożone kontrole będą prowadzone cyklicznie.

W dalszym ciągu  APELUJEMY do kierujących o rozsądek i wyobraźnię! Prosimy by po spożyciu alkoholu nie siadać za kierownicę – włączmy myślenie przed, a nie po tym jak dojdzie do nieszczęścia.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…