pultuszczak

Facebook


117KM/H W OBSZARZE ZABUDOWANYM

2018-04-23 2:09:11

Kierowcy niejednokrotnie swą brawurą i lekkomyślnością, lekceważąc przepisy, powodują zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h skutkuje wysoką grzywną i zatrzymaniem prawa jazdy. 16 kwietnia doświadczył tego 24 – letni mieszkaniec Pułtuska. Apelujemy o rozwagę i rozsądek!

Kilka dni temu, funkcjonariusze zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. 24- letni mieszkaniec Pułtuska, kierując Hondą, jechał w Głodowie z prędkością 117 km/h. Skutkiem brawurowej jazdy był 400 złotowy mandat połączony z 10 punktami karnymi i utratą uprawnień na 3 miesiące.
Przypominamy kierowcom, że od 18 maja 2015 roku obowiązują przepisy obligujące Policję do zatrzymania prawa jazdy w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz przewożenia nadmiernej liczby osób w pojeździe. Funkcjonariusz obligatoryjnie, po ujawnieniu takiego czynu, zatrzyma prawo jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i prześle je do właściwego starosty, który w drodze decyzji administracyjnej formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.
Kierowco musisz pamiętać, że starosta decyzję wyda niezależnie od tego czy prawo jazdy zostało fizycznie zatrzymane przez policjanta podczas kontroli. Podmioty, które są uprawnione do kontroli ruchu drogowego informują właściwego starostę o każdym ujawnionym przypadku dopuszczenia się jednego z wyżej opisanych czynów i na podstawie tej informacji, starosta wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. Decyzja ta ma rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązuje kierowcę do zwrotu dokumentu, jeśli nie został on zatrzymany podczas kontroli.

sierż. szt. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *