pultuszczak

Facebook
1100 złotych za zagrożenie w ruchu

2022-01-19 10:06:41

W minioną sobotę, w Pułtusku, doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. 27-letnia kierująca pojazdem marki Seat Leon, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zgodnie z nowym taryfikatorem została ukarana mandatem w wysokości 1100 zł

Zimowe warunki na drogach wymagają od kierowców szczególnej ostrożności, chwila nieuwagi może doprowadzić do groźnego w skutkach zdarzenia. Przekonała się o tym 27-letnia mieszkanka województwa podkarpackiego. Kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i w konsekwencji pojazdem wpadła do przydrożnego rowu. W chwili zdarzenia w samochodzie znajdował się 21-letni pasażer. Mimo, że zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, to żadna z osób nie odniosła obrażeń. Kierująca seatem zgodnie z nowym taryfikatorem została ukarana mandatem w wysokości 1100 zł.

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Jest ślisko. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem najechanie na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *