pultuszczak

Facebook

0 72 km za dużo

2021-04-28 9:33:55

Policjanci pułtuskiej drogówki, podczas kontroli pomiaru prędkości w miejscowości Głodowo, zatrzymali do kontroli kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h

W miniony piątek, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego pułtuskiej komendy dokonywali pomiaru prędkości w miejscowości Głodowo, gdzie doszło do przekroczenia prędkości o 72 km/h przez 22-latka. Mieszkaniec powiatu makowskiego poruszał się pojazdem toyota. Kierujący mężczyzna, śpiesząc się zapomniał, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w sytuacji gdy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość zostanie przekroczona o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo kierujący został ukarany wysoką grzywną i otrzymał 10 punktów karnych.
Policjanci przypominają, że według obowiązujących przepisów okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję. Kolejne spotkania z mundurowymi mogą skończyć się dla opornego kierującego utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.
ml. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…