pultuszczak

Facebook


MKS „NAREW” na wysokiej pozycji w I lidze

2015-07-06 8:41:09

20 czerwca odbyła się trzecia, ostatnia runda Drużynowych Mistrzostw Polski I ligi w podnoszeniu ciężarów. Zespół „Narwi” wystąpił w najsilniejszym składzie z zamiarem przekroczenia 1700 punktów

Już w rwaniu sztangi okazało się, że nie wszyscy zawodnicy prezentują wysoką formę. Startujący jako pierwszy Maciek Ćwik zaliczył w rwaniu tylko 40 kg. Nie spełnił oczekiwań nierówno startujący i zapewne zmęczony częstymi startami, Paweł Szmeja. Osiągnięty przez niego wynik 120 kg jest niższy o 10 kg od rezultatu, który uzyskał miesiąc wcześniej na Mistrzostwach Polski LZS. Z dużymi problemami borykał się Daniel Sokołowski. Niedoleczona kontuzja uniemożliwiła mu zablokowanie sztangi i dopiero w ostatniej próbie zaliczył 111 kg. A przecież jego rekord życiowy to 130 kg. Znacznie lepiej startowali pozostali trzej sztangiści. Kamil Czarnecki zaliczył wszystkie trzy podejścia i osiągnął 111 kg. Dobrze wystartował Paweł Jasiński, który powoli odzyskuje formę z jesieni. Uzyskany wynik 125 kg był zgodny z założeniami. Wysoką formą błysnął Grzegorz Pepłowski. Zaliczył wszystkie trzy próby i zakończył na 130 kg.

Nieco lepiej przebiegała walka ze sztangą w podrzucie. M. Ćwik zaliczył tu wszystkie podejścia i uzyskał 60 kg. K. Czarnecki podrzucił 132 kg, a bliski był zaliczenia 137 kg. P. Szmeja zakończył walkę na 135 kg. D. Sokołowski podrzucił 140 kg. Wykonał postawione zadanie Jasiński podrzucając 150 kg. Ponownie w podrzucie błysnął G. Pepłowski, zaliczając w trzecim podejściu 165 kg. W efekcie zespół zgromadził 1682 pkt, o 15 pkt. więcej niż w II rundzie. Do wykonania planu maksimum zabrakło 18 pkt. Mimo to lepszy od „Narwi” rezultat osiągnął tylko lider I ligi, KS „Orlęta” Łuków. Podopieczni Roberta Dołęgi uzbierali 1707 pkt. Złożył się na to także wysiłek trenera olimpijczyka, który wystartował w zespole „Orląt”. Trzeci wynik w rywalizacji I ligi osiągnął AKS Myślibórz- 1672 pkt.

Poza konkursem zaprezentowali się dwaj najmłodsi zawodnicy: Paweł Godlewski i Kacper Dąbrowski. Udany sprawdzian miał Paweł, który zaliczył wszystkie podejścia i uzyskał 40 kg. w rwaniu i 50 kg. w podrzucie. Kacper wyrwał 45 kg i podrzucił 55 kg.

Za dwa tygodnie kolejny, bardzo ważny start. P. Szmeja, K. Czarnecki i D. Sokołowski będą walczyć o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *